Němčina online

Srovnali jsme 4 nejlepší kurzy němčiny online pro začátečníky a samouky

Porovnali jsme parametry celkem 5 online kurzů němčiny a vybrali z nich TOP 4 nejlepší na trhu. Naučte se němčinu online z vašeho domova nebo třeba na vaší chatě. Ideální možnost pro samouky, jak si vylepšit své jazykové schopnosti.

Aktuálně nejlepší kurzy němčiny online

  1. OnlineJazyk – nejlepší kurz němčiny na trhu “nejen” pro samouky
  2. EasyLingo – nejlepší pro firmy a školy
  3. Prectime – nejlepší pro výuku více jazyků (3v1)
  4. Babbel.com – dobrý zahraniční kurz pro začátečníky

Srovnání online kurzů němčiny

NázevVýhody / nevýhodyHodnocení kurzu
#1Nejlepší dle srovnání
OnlineJazyky
✔️ nejkomplexnější kurz
✔️ zábavné a propracované prostředí
✔️ skvělá zákaznická podpora
✔️ bezplatný vstupní test
✔️ vyzkoušení kurzu ZDARMA
✔️ doživotní přístup ke kurzům
Cena: 8,5/10
Rozsah: 10/10
Kvalita: 10/10
Možnosti: 9,5/10

CELKEM: 9,5/10
Vyzkoušet
#2Další na zvážení
EasyLingo
✔️ interaktivní výuka
✔️ jazykový pokrok za 30 hodin
✔️ výborné reference a recenze
✔️ bezplatný vstupní test
✔️ vyzkoušení kurzu ZDARMA
✔️ doživotní přístup ke kurzům
❌ vyšší cena kurzů
Cena: 8/10
Rozsah: 9/10
Kvalita: 10/10
Možnosti: 9,5/10

CELKEM: 9,1/10
Vyzkoušet
#3Prectime
✔️ obsáhlé kurzy
✔️ hravá a rozmanitá výuka
✔️ dobré ceny kurzu
✔️ 3 jazyky za cenu jednoho
❌ spíše pro začátečníky
❌ nižší propracovanou vůči TOP2
Cena: 9/10
Rozsah: 8,5/10
Kvalita: 9/10
Možnosti: 9/10

CELKEM: 8,9/10
Vyzkoušet
#4Babbel.com
✔️ vhodné pro začátečníky
✔️ intuitivní prostředí
✔️ 10-15 minutové lekce
❌ prostřední v cizím jazyce
Cena: 9/10
Rozsah: 9,5/10
Kvalita: 9/10
Možnosti: 7/10

CELKEM: 8,7/10
Vyzkoušet
Top

Nejlepší online kurzy němčiny (nejen pro samouky)

V této části našeho recenze online kurzů němčiny. Jde o nejzajímavější a nejoblíbenější kurzy u nás, a pokud vás některý zaujme, na našich stránkách najdete i obšírné recenze.

Logo OnlineJazyky.cz

1. OnlineJazyky.cz

Projekt OnlineJazyky.cz patří bezesporu mezi vůbec nejvýznamnější tuzemské poskytovatele vysoce kvalitních a propracovaných jazykových kurzů online. Na tomto portále najdete nabídku kurzů v 6 jazycích a němčina mezi nimi nechybí. Sortiment je poměrně velmi bohatý, zahrnuje kurzy, které vás provedou komplexními jazykovými úrovněmi od A1 po B2. Dále jsou zde například specializované kurzy obchodní němčiny, němčiny pro účetní, finančníky, personalisty a další.

Kurzy jsou výborně zpracované s rozmanitými a atraktivními nástroji. Na vysoké úrovni je taky zpětná vazba a vedení. Kurzy jsou proto vhodné pro náročnější zájemce, kteří chtějí opravdu efektivní a komplexní řešení. Tomu však odpovídá i cena, která patří k vyšším. Za kompletní zvládnutí jedné standardní jazykové úrovně zaplatíte cca 5000 Kč.

Kompletní recenze OnlineJazyky.cz

Vyzkoušet tento kurz
Logo EasyLingo

2. Easylingo.cz

EasyLingo.cz a OnlineJazyky.cz jsou takříkajíc dvojčata stejného původu a využívající stejnou platformu. Rozdíl je především v rozsahu nabídky a služeb. Chybějí specializované kurzy a jsou zde pouze balíčky kurzů pro obecné úrovně jazyka. Cena jedné úrovně se pohybuje od 3 tisíc do 6 tisíc Kč. Odlišné jsou tedy i ceny. EasyLingo.cz nabízí opět vynikající propracovanost, zpětnou vazbu a vedení. Jde o jedny z nejoblíbenějších jazykových kurzů u nás.

Kompletní recenze EasyLingo.cz

Vyzkoušet tento kurz
Prectime

3. Prectime.cz

Velmi moderní, elegantní a vysoce interaktivní kurzy můžete navštěvovat na Prectime.cz. Kurz vám poskytne materiál až na tři měsíce každodenní výuky. Cena kurzů s tříměsíčním přístupem je 1960 Kč a zahrnuje i další jazyky, takže lze mluvit o velmi výhodné ceně. Kurzy jsou přitom velmi bohaté, rozmanité a efektivní. Je zde i možnost komunikace s lektorem. Kurzy však spíše slouží k uvedení do jazyka a vybudování základních znalostí. Pokročilí studenti by mohli být zklamáni.

Kompletní recenze Prectime

Vyzkoušet tento kurz
babbel.com

4. Babbel.com

A pro srovnání se podíváme i na jednu zahraniční platformu, kterou však lze využívat i u nás. Babbel.com je ve světě oblíbený pro své jednoduché a intuitivní prostředí, ale i relativně výhodné ceny. Je vhodný zejména pro začátečníky. Ale má to jeden háček. Platforma a prostředí kurzu nejsou v češtině. Abyste se mohli učit německy, musíte na určité úrovni zvládat například angličtinu nebo jiný z podporovaných jazyků. To může být nevýhoda, ale i přednost – můžete se totiž zlepšovat ve dvou jazycích naráz.

Vyzkoušet tento kurz
Top

Rozhodli jste se naučit základy němčiny nebo se chcete zlepšovat v již nabytých dovednostech v tomto jazyce? To je zajisté chvályhodné. Pravda, němčina sice – co do celkového počtu mluvčích – zdaleka nedosahuje statistik angličtiny nebo španělštiny. Ale z evropských neslovanských jazyků je nám zajisté nejbližší díky sousedství se dvěma státy, v nichž je hlavním a úředním jazykem. Německo a Rakousko však nejsou jediné země, kde je němčina úřední řeč. Podobně je tomu například v Lichtenštejnsku, Švýcarsku, Lucembursku, ale třeba i v Belgii nebo Itálii. Obrovské počty mluvčích se nacházejí i v zemích, kde němčina sice není úřední, ale velmi hojně se zde vyskytuje. Sem patří třeba Francie, USA, Kanada, Polsko a mnoho dalších zemí. Odhaduje se, že němčina má na celém světě kolem sta milionu mluvčích, což je rozhodně pěkné číslo. V rámci Evropy a zejména EU je však její význam ještě větší.

Němčina patří mezi germánské, konkrétněji západogermánské, jazyky. Má tedy řadu podobných rysů i s angličtinou. Samozřejmě na vás čeká i řada odlišností. Například na rozdíl od angličtiny (ale podobně jako čeština) používá němčina pády, jsou ale pouze čtyři. Němčina je taky typická třemi určitými členy anebo častým používáním na první pohled poměrně komplikovaných slovních složenin. Podobně jako v případě angličtiny (ale samozřejmě i češtiny) je pak taky třeba počítat s tím, že němčina má řadu nářečí a dialektů, které se mohou výrazně lišit od „obecné“ němčiny, kterou nejčastěji uslyšíte ve školách nebo významných německých médiích.

Tím se vás ale rozhodně nesnažíme od učení němčiny odradit. Naopak jen konstatujeme, že je třeba zvolit správný učební nástroj, pomocí kterého se s jazykem seznámíte dostatečně komplexně. Měl by zahrnovat nejen čtení „z papíru“, ale i trénink porozumění mluvenému slovu a procvičování vlastního verbálního projevu. Takovým nástrojem mohou být třeba kurzy – a proto se v dnešním článku podíváme na nejlepší online kurzy němčiny a budeme se zabývat tím, jak si takový kurz vybrat.

Němčina online

Jak vybrat online kurz němčiny pro samouky?

Jak a podle čeho si vybírat online kurz němčiny? Proč si zvolit, nebo naopak nezvolit, právě tuhle cestu učení jazyka? To jsou otázky, které nás budou v tomto textu zajímat. Podíváme se na nejdůležitější parametry, které byste měli při výběru jazykového kurzu online zohledňovat. Řekneme si, jaké jsou výhody a nevýhody tohoto řešení ve srovnání s jinými možnostmi a taky se podíváme na kobylku několika nejzajímavějším online kurzům němčiny, které jsou v České republice aktuálně k dispozici.

Jak se naučit německy? Jaké máme možnosti?

Pokud s jazykovými online kurzy zatím nemáte zkušenosti, možná si kladete zcela oprávněnou otázku, zda je takové řešení dobrá volba a má skutečně smysl. Přece jen jde o relativně novou formu výuky, která ještě není tak zavedená jako jiné metody. Jaké jsou ale vlastně možnosti výuky jazyka obecně?

1) Školní výuka

Školní výuka má své výhody i nevýhody. Výhodou je, že je u nás zpravidla bezplatná a dlouhodobá. Nevýhodou mohou být zastaralé nebo příliš pedantské a nudné metody a taky nedostupnost pro zájemce, kteří už nenavštěvují žádný vzdělávací institut.

Úroveň a potenciál se pochopitelně odvíjí jednak od osoby pedagoga, za druhé pak od konkrétního institutu a jeho cílů. Přednášky na vysokoškolském specializovaném oboru budou mít asi poněkud jinou úroveň než hodiny na základní nebo střední škole. Tento typ výuky je tedy silně institucionalizovaný a málo flexibilní.

2) Offline jazykové kurzy

Jazykové kurzy může naproti tomu navštěvovat prakticky kdokoli a lze si libovolně vybrat jazyk, pokročilost, zaměření i další parametry. Německých kurzů je u nás víc než dostatek. Nevýhodou ale bude především časová náročnost, vysoká cena, někdy obtížná dostupnost (nutnost dojíždění).

Kurzy „naživo“ mají nevýhodu v tom, že spíše delší lekce s nižší frekvencí. Například dvě hodiny naráz dvakrát týdně nebo jedna hodina třikrát týdně apod. Tento přístup nedokáže efektivně využít kapacity soustředění.

3) Samouctví

Mnozí sahají po zcela svépomocném způsobu výuky. Znamená to však obstarat si potřebné materiály a najít v sobě dostatek disciplíny, ale i kreativity a motivace. Samouctví rozhodně není pro každého a může snadno vést k vytvoření zcela špatných návyků. Tento přístup nelze příliš zodpovědně doporučit (pokud nemáte obzvláštní jazykový talent) pro komplexní výuku nového jazyka od základů. Bez vedení může být postup velmi pomalý nebo mířit špatným směrem. Samouctví a vlastní iniciativa jsou však skvělé doplňkové metody.

4) Praxe v cizí zemi

Metoda „hození do vody“ má nepopiratelně své kouzlo a mnozí na ni nedají dopustit. Jet do cizí země, kde se mluví kýženým jazykem, a konfrontovat své schopnosti s realitou je osvědčený prostředek ke zlepšení praktických schopností. Má to však určité háčky. Pokud nemáte vybudované jisté základy jazyka, budete se dlouho zřejmě spíš topit než plavat. Taky některé aspekty ovládnutí jazyka u vás mohou zaostávat – typicky psaný projev.

Nabírání zkušeností v cizích zemích lze jedině doporučit. Koneckonců, proto se většina lidí cizí jazyky učí. Je však rozhodně rozumnější a pohodlnější přibalit si na cestu výbavu v podobě určitých již zvládnutých jazykových dovedností.

5) Online kurzy

A konečně je tu nejmodernější přístup – online kurzy němčiny. Toto řešení využívá dnes spousta lidí (děti i dospělých) a taky firem a institucí, vzdělávací zařízení nevyjímaje. Výhody jsou poměrně zřejmé. Především je to:

  • Možnost vlastního časového rozvržení výuky, časová flexibilita
  • Možnost efektivního, častého učení v kratších lekcích
  • Dostupnost prakticky odkudkoli
  • Bohatá nabídka, různé metody a přístupy, lze si vybrat dle preferencí a potřeb
  • Větší či menší míra vedení a zpětné vazby

Online kurzy jsou tedy rozhodně užitečný nástroj a varianta, kterou v každém případě stojí za to zvážit. Není to ale zázrak, který by neměl žádné nedostatky. Mezi ty může patřit:

  • Vyšší cena
  • Špatná volba konkrétního kurzu

Druhý bod si jistě zaslouží rozvinout a budeme se mu taky věnovat. Výběr správného kurzu podle vlastních možností a potřeb je totiž klíčovou podmínkou úspěchu. Do hry přitom vstupuje mnoho faktorů. Na ty zásadní se podíváme níže.

Online kurz zdarma vs. placená verze

Na českém internetu najdete jazykové kurzy němčiny, které jsou placené, ale i takové, které jsou zdarma. Šetrnost nám může velet sáhnout automaticky po bezplatné variantě, ale pozor – nemusí to být nutně ideální volba. Bezplatné kurzy jsou obvykle spíše doplňkovým nástrojem pro samouky. Nenabízejí komplexní a systematickou výuku, vedení a zpětná vazba je žádná nebo minimální. Často vás také mohou rušit reklamy, různá omezení a uzamčené sekce či lekce a další nedostatky.

Pokud chcete efektivní výsledky a myslíte to s výukou cizího jazyka vážně, je obvykle lepší poohlédnout se po kvalitním placeném kurzu, který vám poskytne kompletní servis.

Podle čeho vybírat online kurz němčiny?

A teď už se pojďme podívat na konkrétní faktory a parametry, kterým je při výběru online kurzu rozumné věnovat dostatečnou pozornost. Vybrali jsme alespoň ty nejdůležitější aspekty.

Druh kurzu, obtížnost, zaměření

Při výběru se budete zřejmě v první řadě orientovat podle těchto kategorií. Určitě byste měli hledat kurz co nejvíce na míru. Různé platformy a weby nabízejí různý sortiment kurzů. Někde jsou rozdělené podle úrovně studenta, někde podle tematického zaměření apod. Vybírejte velmi pečlivě a projděte si nabídku různých poskytovatelů, abyste měli komplexnější přehled.

Pokud se rozhodnete pro obecný kurz odstupňovaný podle jazykové úrovně (obvykle se využívá evropský rámec – tedy A1, A2, B1 atd.), pak byste měli dobře znát vlastní schopnosti. Jinak pro vás bude kurz příliš těžký, nebo naopak zbytečně snadný. Řada projektů nabízí vstupní rozřazovací test, který vám s výběrem pomůže. Bývá zdarma, obvykle zabere 10 min až půl hodiny a je nanejvýš rozumné jej absolvovat.

Nástroje, metody

Velmi důležitý faktor. Na co se kurz zaměřuje? S jakými metodami a nástroji pracuje? Je zábavný, interaktivní, rozmanitý? Nebo spíše zastaralý, jednotvárný nebo strohý? To jsou zásadní otázky, na které byste měli chtít odpověď. V tomto ohledu vám může nejvíce pomoci ukázka kurzu zdarma, kterou kvalitní poskytovatelé nabízejí. Podrobnější informace se však můžete dozvědět i z recenzí jazykových kurzů – třeba takových, které najdete přímo na našich stránkách.

Služby, vedení, zpětná vazba

I této záležitosti je nutné věnovat výraznou pozornost. Zásadní výhodou online kurzu oproti samouctví by měla být právě především určitá systematičnost, strukturovanost a taky nějaká míra vedení a odezvy.

Některé online kurzy nabízejí v tomto směru opravdu vynikající možnost srovnatelné s „živými“ kurzy – jde například o komunikaci s lektorem na chatu nebo i přes video-hovory apod. Některé kurzy jsou skoupější, ale zase mohou být cenově dostupnější. Důležité je, aby lekce měly svou logiku, byly přehledné a efektivně uspořádané a nabízely nějaké možnosti opravy chyb a usměrňování nevhodných návyků. Dostupné bývají i různé – více či méně podrobné – statistiky.

Technické otázky

Lze kurz absolvovat pouze na počítačích, nebo je k dispozici i mobilní verze či aplikace? Je vždy nutné připojení k internetu, nebo můžete některé části využívat i off-line? Jaké je prostředí kurzu a jeho ovládání? To vše jsou otázky, které by vás mohly nebo měly zajímat a mohou ovlivnit to, jak budete s kurzem spokojení.